Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar? güncel rehber!

Dinlendirici bir geceden daha iyi birkaç duygu vardır; Uzun bir günün ardından ayaklarınızı kaldırıp kendinizi biraz şımartmak ve tırnaklarınızı boyamak için zaman ayırdığınızı hayal edin.

TV (veya bir fincan çay ikramı) dikkatinizi dağıtıyor ve aniden açık oje yere damlıyor ve en sevdiğiniz Şeker Kırmızısı, yeni krem ​​veya bej halınızın üzerine dökülürken yavaş hareket eden leke formunu seyrediyorsunuz.

Hayatınızın bir noktasında bunun olması neredeyse kaçınılmazdır. Aynı zamanda kocanızın / partnerinizin / ebeveyninizin nasıl bu kadar sakar olabileceğinizi anlamayacağı da bir gerçektir. Bunun yerine, kanıtları saklamaya başlamanın en iyisi olduğuna inanıyoruz. Bir kilimden veya halıdan oje lekelerini çıkarmak için en iyi tavsiyeleri sizler için derledik.

Adım 1: Hemen Müdahale

Oje Lekesi Müdahale
Hemen Müdahale Edin

Halıdan oje lekesi nasıl çıkar? İlk olarak, kuruma ve sertleşme şansı bulamadan halı üzerinde kalan tüm ıslak ojeyi çıkarmak istersiniz. Ojeyi çıkarmak için kullandığın şeyin muhtemelen mahvolacağını unutma, bu yüzden lekeyi dikkatlice temizlemek için eski bir havlu veya tişört seç. Daha fazla renk ekleme veya lekenin yüzey alanını yayma riskini ortadan kaldırmak için kurutma malzemesini temiz bir bölüme döndürmeye devam etmeniz çok önemlidir. Bu gerçekten sadece kurumaya yardımcı olmak ve fazlalığı gidermek içindir, bu nedenle burada zaman kısıtlaması yoktur, bu da yavaş ve dikkatli çalışmanız gerektiği anlamına gelir.

2. Adım: Kazıma

Oje Lekesini Kazıyın
Oje Lekesini Kazıyın

Oje, pek çok ev lekesinin nedeni olarak sinir bozucu olsa da, halının lifleri üzerinde hızla sertleşme avantajına sahiptir. Bu, genellikle temizlemenin çok fazla sert kimyasalın eklenmesini gerektirmediği ve alanı nazikçe kazıyarak çok fazla ilerleme kaydedilebileceği anlamına gelir. Kazıma cihazı olarak kullanabileceğiniz keskin olmayan, sağlam bir alet bulun; Bir kaşığın ucunu tavsiye ederiz ya da çok dikkatli olursanız (veya sarf malzemeleri için takılırsanız), o zaman bir kredi kartı da aynı şekilde çalışır. Buradaki amaç, sertleşmiş rengi kilim liflerinden ayırarak, seçtiğiniz aletle kurutulmuş ojeyi toplamaktır. Çok sert fırçalarsanız halıya zarar verme riskiniz vardır, bu yüzden inatçı parçaları 3. adıma kadar bırakın! Halıdan oje lekesi nasıl çıkar? sorusunun cevabını mutlaka bulacaksın.

3. Adım: Oje Çıkarıcı (Aseton)

Asetonla Silin
Asetonla Silin

Lekeyi oje çıkarıcıya sürüp ovalama isteğine rağmen doğrudan 3. adıma atlamak bir hata. Bunun yerine, mümkün olduğunca çok kuru cila çıkarıldıktan sonra, lekeyi nazikçe lekelemek için aseton (çoğu oje çıkarıcıda bulunur) kullanmalısınız.

Asetonun oldukça sert bir kimyasal olduğunu unutmayın, bu yüzden dikkatli olun ve az miktarda kullanın. Halının her zaman görünmeyen bir kısmı varsa, renk değişikliği olup olmadığını veya liflerin daha sonra hasar görüp görmediğini kontrol etmek için asetonu küçük bir bölümde test edebilirsiniz. Ekstra dikkatli olmak için, çeşitli oje sökücülerdeki aseton yüzdelerine bakın ve bunların güçlerinin değiştiğini göreceksiniz – hasarlı tırnaklar için bir tanesi halının üzerinde kolaylık sağlar.

Doğrudan halıya uygulamak yerine beyaz pamuklu bir bez bulun ve oje çıkarıcıya batırın. Ardından, 1. adımda yaptığınız gibi lekeyi tekrar kurulayın. Beyaz bezin üzerinde dökülen rengin bir kısmını görmeye başladığını göreceksiniz; bu bir başarı işaretidir!

Tüm alanı tamponladığınızda, tekrar kurulamak için kuru bir havlu kullanın ve halının üzerinde kalan aseton / verniği ıslatın. Şimdiye kadar durum umarım çok daha iyi görünmeye başlamıştır.

Adım 4: Deterjanla Bitirin

Deterjanla Silin
Deterjanla Silin

Son aşama, lekeye bir deterjan püskürtmektir – yine de renk değişikliği riskini önlemek için ağartıcı olmadığından emin olun. Halınız zaten gün içinde çok fazla temizlik yapmış olduğu için deterjan solüsyonunun çok zayıf olmasını istiyorsunuz. Bunu yapmanın bir yolu, sprey şişenizi normal şekilde deterjan ve suyla doldurmak, ardından boşaltmak ve tekrar suyla doldurmaktır. Biraz aptalca geliyor ama sadece bir ipucunun kalmasını sağlayacak.

O zaman tek yapman gereken lekeyi aşağı püskürtmek ve etrafındaki tüm alanı da nemlendirmek. Birkaç dakika bekletmek en iyisidir ve ardından halının son tamponlamasını yaparsınız. Bunu yapmak için başka bir temiz havlu bulun ve halının nemli alanına bastırın. Kağıt havlu gibi herhangi bir şeyi tamponlamak için kullanmamak önemlidir, çünkü bunlar çözülebilir ve halıda daha da fazla soruna neden olabilir.

Ve bu kadar basit! Bu dört aşamalı süreç, tüm halıdan oje lekelerini çıkarmanıza yardımcı olacaktır; Tabii ki, lekeniz özellikle sertse, profesyonel bir temizlik servisiyle konuşmaya değer olabilir veya hatta herhangi bir halıdaki lekeleri çıkarmak için risksiz yöntemlerimizi de deneyebilirsiniz.

Dikkat: Bu ipuçları denenmiş ve test edilmiş olsa da, her kilimden ve halıdan her lekeyi çıkarmayabilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, tavsiye için profesyonel bir halı temizleyiciyi arayın. Aktepe Halı Yıkama, oluşacak herhangi bir hasardan sorumlu değildir.

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama100,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perdem260,00₺
battaniye tane300,00₺
yorgantane350,00₺

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama
Phone icon
0212 852 50 96
WhatsApp icon
WhatsApp