Kabartma Tozu İle Leke Çıkarma

Kabartma Tozu İle Leke Çıkarma

Kabartma tozu ile halıların temizlenmesi

Kabartma tozu, hemen hemen her mutfakta bir dolabın arkasında bulacağınız ev eşyalarından biridir. Ev yapımı kekler size göre değilse, o zaman kabartma tozunu bir kilimden veya halıdan hemen hemen her tür lekeyi çıkarmak için kullanarak iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sadece hazır ve ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda kokulardan ve ilk boyamadan kurtulmak için de iyi çalışır. Leke çıkarmak için kabartma tozu ile ilgili ilginç olan şey, rahatsız edici lekeye bağlı olarak birkaç farklı şekilde kullanılabilir.

Yağlı Olmayan Lekeler

‘Yağlı olmayan’ bir leke, altta yatan bir kalıntısı olmayan lekedir. Ortalama bir insana göre çay, kahve, meyve suyu, mürekkep gibi şeyler. Temel olarak, sert bir yüzeyden sildikten sonra iz bırakmayan herhangi bir şey. Ayrıca diğer türlere göre çıkarılması biraz daha kolay olma eğilimindedir!

Burada lekenin olduğu bölgeye bolca karbonat serpin. En büyük hata, yeterince koymamaktır, bu yüzden güzel ve kalın bir karbonat tabakası hedefleyin, böylece leke artık görünmez. Sonra bir sprey şişesi alın ve kabartma tozu üzerine ince bir su buharı ekleyin. Daha sonra, maksimum sonuç için bunu bir gecede lekeye batırabilirseniz, bu bir bekleme oyunudur. Ancak, aceleniz varsa, muhtemelen 3-6 saat bırakarak kurtulabilirsiniz. Zaman geçtikten sonra, halının alanına gerçekten derin bir vakum verin ve kalan kabartma tozunun tamamını aldığınızdan emin olmak için lekenin üzerinde yavaşça hareket ettirin.

Leke özellikle aldatıcıysa, tamamen çıktığından emin olmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanın bir zararı yoktur.

Yağlı Lekeler

Yağlı bir leke, genellikle tereyağı gibi yağ bazlı veya temizlendikten sonra iz bırakan herhangi bir şeydir – özellikle fildişi veya gri renkli halılarda . Bunlardan halıdan kurtulmak biraz daha zor olabilir çünkü yalnızca ana lekeyi değil, aynı zamanda yağlı kalıntıyı da çıkarmanız gereklidir.

Yağı bir bez veya havluyla daha fazla ovalamadan tamponlayarak başlayın. Bezi çok fazla hareket ettirirseniz, halının çok daha fazlasına yağ yayarak temizliği daha da zorlaştırırsınız. Sonra tüm alana bol miktarda kuru karbonat serpin ve bir gece bekletin.

Sabahları kabartma tozunu çıkarmak için alanı süpür ve içinde hala yağ bulunan çok daha küçük bir leke bulmalısın. Bunu gidermek için, bir miktar bulaşık deterjanı alın ve yağı çıkarmak için alanın çevresine kurulayın, ardından durulamak için su kullanın. Bir havluyla kurulayarak alanı kısmen kurulayın ve ardından biraz daha karbonat serpin.

Yaklaşık 3 saat geçtikten sonra, fazla karbonatı süpürün ve lekenin ve yağının artık tamamen çıktığını göreceksiniz.

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama100,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perdem260,00₺
battaniye tane300,00₺
yorgantane350,00₺

Evcil Hayvan Kokusunun Giderilmesi

Bir evcil hayvan kokusu geleneksel bir leke olmasa da, köpeğinizin veya kedinizin en sevdiği dinlenme yeriyse, yine de halıların üzerinde kalabilir. Kabartma tozu da bu kötü kokuları uzak tutmak için kullanılabilir ve çok basittir. Tek yapmanız gereken, akşamları halının üzerine karbonat serpmek ve bir gece bekletmek. Sabah bölgeyi süpürdüğünüzde, bölgenin yeniden taze koktuğunu göreceksiniz.

Evinizin geri kalanını ve halıları süpürdüğünüzde bu taze kokuyu korumak için, aslında vakum torbasına az miktarda karbonat koyabilirsiniz ve bu da muhafaza edilmesine yardımcı olacaktır. Talihsiz stresi önlemek için odanızın evcil hayvanlara uygun olmadığından emin olmanızı öneririz .

Basit bir pişirme bileşeninden daha fazlası olan kabartma tozu, temizlik amacıyla evde birçok avantaja sahiptir. Halılar için yapmanıza yardımcı olabileceği bakım, onların temiz görünmesini ve taze kokmasını sağlayacaktır.

Dikkat: Bu ipuçları denenmiş ve test edilmiş olsa da, her kilimden ve halıdan her lekeyi çıkarmayabilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, tavsiye için profesyonel bir halı temizleyiciyi arayın. Aktepe Halı Yıkama, oluşacak herhangi bir hasardan sorumlu değildir.

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama
Phone icon
0212 852 50 96
WhatsApp icon
WhatsApp