İran Halısı Yıkama
İran Halısı Yıkama

İran Halısı Yıkama

İran halısı yıkama başlıklı bu makalemizde çok değerli İran el dokuma halıların bakımı ve temizlenmesi konularını işledik. Bir İran halısına sahipseniz yada İran halısı almayı düşünüyorsanız, bu rehberi okuduktan sonra bu halı türleri hakkında tüm detaylı bilgi birikimine sahip olacaksınız. Lütfen okumaya devam et!

Gerçeği söylemek gerekirse, kimse kirli bir halıdan hoşlanmaz! Bir halının amacına uygun olmadığını görmek için yüzlerce lira harcadığınızı hayal edin. Bir halı kesinlikle bir odayı bir araya getirebilir ve odanın konforunu ve güzelliğini artırabilir. Bu, ancak temizse gerçekleşebilir. Burada biraz bağlam, İran halıları İran’dan geliyor (sadece isminden bile belli değil mi?). Tasarımlarının inceliği ve çeşitliliği ile geleneksel halılar arasında öne çıkıyorlar.

İran Halı Temizliği

Dokusal tasarımlar sayesinde, İran halılarında (nispeten) kir birikimi tehdidi çok daha baskındır, doğru uygulamalar ve doğru halı bakımı birçok avantajı beraberinde getirebilir.

Yeni başlayanlar için, temiz bir halı sonuçta estetik olarak daha hoştur. Yaya trafiği olmayan temiz bir halı veya kir tutmuş liflere sahip kirli bir halı, hangisini seçerdiniz? İran halılarının temizlenmesi halının kullanım ömrünü uzatabilir, dolayısıyla yatırımınız için daha fazla değer sunar.

Sonuç olarak, temizlenmiş kilimlerin sağlıklı bir çevre için önemini küçümsemeyin. Arada sırada bakteri ve kirden kurtulmak size yüzlerce liralık ilaç tasarrufu sağlayabilir! İran halınızı temizlemek de en göz korkutucu iş değil ve avantajlar göz önüne alındığında, buna kesinlikle değer. Duruma bağlı olarak birçok temizleme yönteminden herhangi birini son derece kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

İran Halı Yıkama ne sıklıkla yapılmalı?

Temizleme sıklığını ‘önemli bir ölçü’ olarak tanımlamak, yetersiz bir ifadedir. Çok düşük bir frekans, kir birikmesine neden olur. Çok yüksek bir frekans lifleri aşındırabilir. Orta bir zemine ihtiyaç var, ancak yine de hesaba katmanız gereken tek faktör bu değil. El dokuması halılar, kiri ve toprağı depolamada ustalaşmıştır. Sonuç olarak, halıya ihtiyaç duymadan önce temizlik yaparken orta frekansta kalmanız gerekir.

Ortalama bir ev İran halısı, en az iki haftada bir küçük temizlik (vakumlama) gerektirir. Bu değişebilir! Karanlık, kapalı bir odada ayak sesleri olmayan bir halı olması durumunda, aylarca temizlemeniz gerekmez (güvelerin uzak durduğunu varsayarak).

Yelpazenin diğer tarafında, yürümeye başlayan çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız varsa, temizlik oyununuzu hızlandırmak isteyebilirsiniz. Halının Yerleştirilmesi önemli bir rol oynar! Daha açık olmak gerekirse, yukarıda belirtilen bilgiler kendi kendini temizleme ile ilgilidir.

Aşağıda görüldüğü gibi, İran halıları tamamen karmaşık ve hassas desenlerle ilgilidir. Güzel ve asildirler. Herhangi bir alana yerleştirilmek için mükemmel dekorlara sahiptirler.

Profesyonel halı temizliği söz konusu olduğunda, metrikler genellikle benzerdir ancak temizleme sıklığı değişiklik gösterir. Halı sahiplerine, halı türlerini profesyonel İran halı temizleyicileri tarafından yılda en az bir kez (ideal olarak iki kez) muayene ettirmeleri tavsiye edilir.

Profesyonel halı yıkama servisleri, yalnızca ek maliyeti karşılamaya hazırsanız kullanışlıdır. Bu bağlamda, bir İran halısını temizlemenin maliyeti nedir? Sabit bir ölçek olmasa da, şirketler İstanbul’da metrekare başına 65-100TL civarında ücret alma eğilimindedir.

Bu, bulunduğunuz yere ve şirketin hizmetlerine göre değişebilir. Bununla birlikte, temizleme teknikleri ve uzmanlıkları, halınızı gerçekten hayata geçiriyor. Profesyonel halı yıkama servisleri sizin için her zaman en iyi seçenektir.

İran Halılarını Evde Temizlemenin 20 Kolay Yolu

Profesyonel halı yıkama hizmetleri pahalı olabilir ve bazen gereksiz olabilir. Küçük lekeler ve kirlerin temizlenmesi kolaydır. Halının doğası gereği her yıl profesyonel bir temizliği garanti etse de, önlem almak ve kiri temizlemek, halınızın daha uzun süre bozulmamış durumda kalmasına yardımcı olabilir.

Halı temizliği göz korkutucu bir iş mi? Evet, süpürme ne kadar ürkütücü olabilir ki! Peki, bir İran halısını nasıl temizlersiniz?

Malzemeler

 • Su
 • Bulaşık Deterjanı
 • Beyaz Sirke
 • Kabartma Tozu
 • Halı Şampuanı

Aletler

 • Sünger
 • Kağıt Havlu
 • Beyaz Havlu
 • Temiz Bez
 • Elektrikli Süpürge
 • Saman Süpürge
 • Vakum

1. Vakumlayın

Vakumlayın

İran halınızdaki kiri ve kalıntıları temizlemek için süpürün! Daha önce de belirtildiği gibi, İran halınızı veya yün halınızı en az iki haftada bir süpürmelisiniz. Bu, halınızın daha uzun süre yeni görünmesini ve kokmasını sağlar.

Yapmanız gereken tek şey, halınızı yere sermek ve fazla aşındırıcıları, evcil hayvan tüylerini ve kiri temizlemek için halıyı yavaşça süpürmektir. Halınızdaki tüm tozu temizlemek için işlemi en az üç kez (her iki taraf) tekrarlayın.

İşte süpürürken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu:

 • Süpürgede sıkışıp kalabilecekleri için saçaklarda elektrikli süpürge kullanmayın.
 • Halı lifleri yönünde vakumlayın, onlara karşı değil.

Oldukça az sayıda insan, İran halılarında vakum kullanımı konusunda şüphecidir ve haklı olarak da öyle. Halıya yapılan yatırımla, üzülmektense güvende olmak daha iyidir.

Peki, bir İran halısını süpürebilir misin?

Kesinlikle!

Gerçekten antika bir kilim veya pahalı bir parçanız varsa, elektrikli süpürge gibi özel bir halı aletine gitmenizi öneririz. Hala vakumla devam etmek istiyorsanız, çırpıcı çubuğunu kapatmak isteyebilirsiniz. Dövücü çubuk gevşek lifleri yakalar ve potansiyel olarak zaman hasarlarını daha da kötüleştirebilir.

Vakumun avantajları vardır, ancak özel bir halı temizleme aracına sahip olmak her zaman daha iyidir. Kuru Temizleme, bakterileri öldürmek, kiri çıkarmak ve halınıza tazelenmiş bir his vermek için bir temizleyici (organik çözücülü mikro süngerler) ile birleştirilmiş bir vakum kullanır.

Dolayısıyla, yün liflerinin doğası göz önüne alındığında,

-Soru: İran halısını kuru temizleyebilir misin?

-Cevap: Vakumlayabildiğiniz kadar!

2. Süpürün

Süpürün
Süpürün

İnsanlar temizlik için halılarını döverken, biz Aktepe halı yıkama olarak kiri nazikçe silmenizi tavsiye ederiz. Bu, yıpranmayı önler ve dolayısıyla halınızın ömrünü uzatır. Sadece saman kıllı bir süpürge alın ve bir uçtan diğerine süpürün.

Süpürgenizi ileri geri hareket ettirmeyin, aksi takdirde halıya zarar verebilirsiniz. Süpürmenin asıl amacı tozu aralıklı olarak temizlemek ve liflere tazelenmiş bir his vermektir. Bu olabildiğince kolay değil mi?

3. Tozu Uzaklaştırın

Tozu Uzaklaştırın
Tozu Uzaklaştırın

İran halılarınızı temizlemenin en kolay yolunun süpürme olduğunu mu düşündünüz? Sadece İran  alan kiliminizi çıkarın ve kiri silkeleyin. Halı çok büyükse, her zaman fazladan bir el kullanabilir yani yardım alabilirsiniz.

Bir alternatifde halıyı dövmektir, ancak daha önce vurgulandığı gibi, bu aşınma ve yıpranmaya neden olabilir.

4. Derinlemesine Temizlik

Derinlemesine Temizlik
Derinlemesine Temizlik

İran halılarınız, yılda en az bir kez profesyonel bir halı yıkamacı tarafından profesyonel temizliğe ihtiyaç duyar, ancak her zaman kendin yap yoluna gidebilirsiniz. Burada birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Halılarınız renk şenliği mi (suya daldırıldığında rengi akıyor mu)? Her renk üzerinde testler yapabilir (Einstein ile iyi şanslar) veya etiketteki talimatları okumak için halıyı kaldırabilirsiniz. İran kilimleri elde yıkama kolaylığı açısından aranmaktadır. Bu nedenle, bu bir sorun olmamalıdır.

Peki, evde el dokuma halı yıkama nasıl yapılır? Halının güvenliğinden emin olduktan sonra kiri çıkarmak için;

 • halıyı vakumlayın/kaydırın/sallayın.
 • Şimdi halının her iki tarafına da soğuk su püskürtün. Bahçe Hortumu görev için uygun ekipman olacaktır.
 • İşiniz bittiğinde, bir kovayı soğuk su ve yumuşak sıvı sabunla doldurun (halı şampuanı da işe yarayacaktır).
 • Şimdi uzun tüylü yumuşak bir fırça veya dökülmeyen bir sünger kullanarak halıyı temizleme solüsyonuyla hafifçe durulayın.
 • Halınızı kestirme yönünde (lifler yönünde) köpürtmek en iyisidir. Hem kiri hem de deterjanı çıkarmak için su püskürtün.
 • Halıyı kurumaya bırakın, küflenmeyi önleyin. Bir silecek veya bir fan, işleri hızlandırabilir!

İran halısına nasıl bakılacağı ve nasıl temizleneceği hakkında konuşmak. Aktepe’de müşterilerimize ücretsiz teslimat ile orijinal bilgiler ve aynı zamanda yüksek kaliteli ürünler sağladığımızdan emin oluyoruz. Bu bir ziyafet değil mi?

5. Kokuları Giderme

Kokuları Giderme
Kokuları Giderme

Halınız keskin bir küf kokusu mu veriyor? Çözümlerden biri yukarıda bahsedilen sirke +su+ deterjan yöntemine gitmektir. Bu sadece kokuları ve lekeleri gidermekle kalmaz, aynı zamanda halınıza tazelenmiş bir his verir.

Daha kolay bir yöntem talk pudrası kullanmaktır. Halının üzerine biraz toz serpin ve bir gece bu şekilde bırakın. Talk pudrası tüm keskin kokuları emer, böylece tazelenmiş bir koku için vakumlayabilirsiniz.

6. Profesyonel Yardımı Arayın

Profesyonel Yardımı Arayın
Profesyonel Yardımı Arayın

Bakımı, temizliği ve restorasyonunda lider kuruluş olan AKTEPE, halınızı yılda en az bir kez bir profesyonele temizlemenizi tavsiye eder. Profesyoneller, kilimlerinizi eski haline döndürmek için kuru, derin veya buharlı temizlik kullanarak kilimleri temizler.

İlki bu makale boyunca tartışılmış olsa da, ikincisinin bağlamını ele alalım.

Buharlı Temizleme, iki aşamalı bir temizleme işlemidir. İlk olarak, halıya lekeleri gideren ve kilim kalıntılarını temizleyen bir solüsyon püskürtülür.

Ardından, kalıntıları yüksek ısıyla çıkarmak için bir buharlı halı temizleyici kullanılır.

Peki, bir İran halısını buharla temizleyebilir misin? Profesyoneller için iyiyse, kesinlikle sizin için de yeterince iyidir. Gerekli ekipmanın mevcut olması koşuluyla tüm işlemi evde de yapabilirsiniz. Yine de yukarıdaki metnin sizi aldatmasına izin vermeyin. Okuduğunuz makalelerin veya izlediğiniz videoların sayısı ne olursa olsun, bir profesyonelin zanaatını taklit etmek şakaya gelmez.

Zanaatlarında ustalaşmak için yıllarını harcadılar ve halınıza yılda en az bir profesyonel temizlik borçlusunuz.

7. Bir Halı Pedi Yerleştirin

Bir Halı Pedi Yerleştirin
Bir Halı Pedi Yerleştirin

Halılar genellikle yere serilir. Ancak halınızı gereksiz yıpranmadan kurtarmak istiyorsanız altına bir halı pedi koymanız tavsiye edilir. Bu, çizik izlerini önleyecek ve halıyı yıllarca iyi durumda tutacaktır. Bir kilim pedi de kiliminizi yerinde tutacaktır. Ayrıca halınızın zeminde kaymasını engeller.

 

8. Lekelere dikkat edin

Lekelere dikkat edin
Lekelere dikkat edin

Yangın gibi doğal afetler veya ketçap gibi yiyeceklerin dökülmesi halınızın kalıcı olarak zarar görmesine neden olabilir. Yerleşme şansı bulamadan meydana gelen leke ve dökülmelere dikkat etmeniz önemlidir.

Leke veya dökülme yeterince küçükse, yalnızca sabun ve su kullanmak işe yarayacaktır. Ancak, halıya kırmızı şarap dökülmesi gibi daha ciddi kazalar söz konusu olduğunda, mümkün olan en kısa sürede profesyonel yardım çağırmanız gerekecektir.

9. Halı böceklerinden kurtulun

"<yoastmark

Halı böcekleri, İran kilimleriniz için çok tehlikeli olabilir ve yatırımınızı mahvetme şansları olmadan onları çıkarmanız önemlidir. Onlardan nasıl kurtulacağınızdan emin değilseniz, işi yapması için bir profesyonelle iletişime geçebilirsiniz.

Bir elektrikli süpürge kullanarak veya onları emmeye yardımcı olacak başka bir cihaz kullanarak ondan kurtulabilirsiniz.

 

10. Gün ışığından yararlanın

Gün ışığından yararlanın
Gün ışığından yararlanın

İran halılarının temizliği söz konusu olduğunda, doğal ışığın en iyi arkadaşınız olduğunu hatırlamanız gerekir çünkü bu sizin için her şeyi çok daha kolay hale getirebilir. Bu nedenle, yüksek kaliteli lambalara yatırım yapmak ve kilimleri pencerelerin yakınında tutmak, kilimlerinizi her zaman temiz tutmak için en iyi ipuçlarından bazılarıdır.

11. Lekeli alanı temizleyin

Lekeli alanı temizleyin
Lekeli alanı temizleyin

Dökülme meydana gelir gelmez müdahale etme eğilimi en iyisidir. Bu, lekenin daha derine inmesini önler, diğer durumda çıkarılması zor olur. Kurtarmak için 15 dakikadan az süreniz var, işte yapmanız gerekenler. Dökülme meydana gelir gelmez, mümkün olduğu kadar çok sıvıyı temizleyin.

 

Mendil, kağıt havlu, silecek (tercihen) veya elinize geçen her şeyi kullanın. İşiniz bittiğinde, lekeyi tekrar ılık suyla lekelemek için nemli bir bez kullanın. Dikkatli olun; ileri geri ovalamayın çünkü lekeyi derinleştirebilirsiniz.

Soğuk su çoğu durumda işe yarasa da beyaz sirke artı temiz su pet, yağ veya kahve lekeleri kullanmak istersiniz. Çeyrek fincan sirke ve ½ çay kaşığı yumuşak deterjanı fazla suyla karıştırın ve daha sert lekeleri temizleyin. Bir artı nokta, bu yöntemin küf kokularını da ortadan kaldırmasıdır!

12. Asla ayakkabıyla halı üzerinde yürümeyin

Asla ayakkabıyla halı üzerinde yürümeyin
Asla ayakkabıyla halı üzerinde yürümeyin

Bu çok kolay. Yürümek, kir birikimi ile orantılıdır. Dikkatli olun; parçanız üzerinde yürümeden önce ayakkabılarınızı çıkarın.

13. Tozdan arındırın

Tozdan arındırın
Tozdan arındırın

Düzenli olarak kiri süpürün/silin/silkeleyin.

14. Halınızı Arada Bir Çevirin

Halınızı Arada Bir Çevirin
Halınızı Arada Bir Çevirin

Halınızın bir kısmı düzensiz ayak sesleri alırsa, halınızı özellikleri eşitlemek için döndürün. Profesyoneller, parçanızı 6 ayda bir döndürmenizi önerir, ancak 2 ayda bir yapmanızda bir sakınca yoktur. Halının üzerinde ağır mobilyalarınız varsa, mobilyaları da döndürebilirsiniz. Tüm gereken, trafik özelliklerinin dengelenmesidir.

15. Halınızı Sarın

Halınızı Sarın
Halınızı Sarın

Bu, halınızı toz ve kirden korumanın harika bir yoludur. Sargı, rengini ve dokusunu uzun vadede koruyan halının dışını temizlemenizi de kolaylaştırır. Bununla birlikte, plastik sargı (poşet) kullanmamak akıllıca olabilir, çünkü bu, altındaki nemi hapsederek küf oluşmasına neden olabilir. Halı hurcu kullanmanızda sakınca yoktur.

Ancak, dikkat etmeniz gereken en önemli husus halının tamamen kuru olması gerektiğidir. Islak, nemli bir halıyı sarıp, paketleyip saklamayın. Tamamen kuru olduğundan mutlaka emin olun!

16. Kabartma tozu kullanın

"<yoastmark

Kabartma tozu, halıdaki inatçı lekeleri çıkarmanın harika bir yoludur. Tek yapmanız gereken üzerine kabartma tozu dökmek ve ardından elektrikli süpürgenizi bunun üzerine kullanmak.

Halının üzerine kabartma tozu serpmeniz ve ovalamamanız gerektiğinde dikkat etmek önemlidir.

17. Sirkeyi suyla kullanın

Sirkeyi suyla kullanın
Sirkeyi suyla kullanın

Sirke veya seyreltilmiş beyaz sirkeyi ılık suyla karıştırmak, halıdaki lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilir. Karışım sünger veya havlu üzerine koyulmalı, sıkılmalı, ardından doğrudan lekeye uygulanmalı ve birkaç dakika bekletilmelidir.

18. Halıdaki lekeleri temizlemek için çözücüler kullanın

Halıdaki lekeleri temizlemek için çözücüler kullanın
Halıdaki lekeleri temizlemek için çözücüler kullanın

Herhangi bir inatçı kir veya pislikten kurtulmak için petrol bazlı solvent kullanılmalıdır. Bu çözücüler yalnızca güçlü temizleyiciler olmakla kalmaz, aynı zamanda çocukların çevresinde kullanmak için güvenlidir.

Halıyı nemli, sabunlu bir bezle temizleyebilir ve ardından solventi kullanmadan önce kurumasını sağlayabilirsiniz.

19. Halı için limonlu durulama kullanın

Halı için limonlu durulama kullanın
Halı için limonlu durulama kullanın

Bir halıdan kalan kokuları temizlemek için limon durulama kullanılabilir.

Limonları ortadan ikiye kesin, halınızın veya halının kirli bir bölümünün yüzeyine sıkın ve tüm koku izlerini temizlemek için su ve bulaşık deterjanı kullanmadan önce bir veya iki saat bekletin.

20. Sirke ve kabartma tozu kullanın

Sirke ve kabartma tozu kullanın
Sirke ve kabartma tozu kullanın

Küçük bir kapta kabartma tozu ve sirkeyi karıştırın ve bunu kiliminizin yüzeyine uygulayın. Kabartma tozu ile geride kalan lekeleri temizlemek için su veya bulaşık deterjanı kullanmadan önce yaklaşık bir saat bekletin.

Derin bir temizlik arıyorsanız bu yöntem tam size göre.

İran Halılarını Koruma Yöntemleri

İran halılarını temizlemek bir şeydir, kiliminize bakmak başka bir şeydir. Anlaşılır bir şekilde, yadigarınıza ne kadar iyi bakarsanız, o kadar uzun süre dayanır. Etkili bakım, size birkaç temizlik ve ardından biraz para kazandırabilir.

Önleyici tedbirler neredeyse her zaman düzeltici olanlardan daha iyidir. Peki, İran Halılarına nasıl bakıyorsunuz?

 

Halınızı Aşırı Sık Yıkamayın

Bir halının suya maruz kalmasının bir sınırı vardır. Suya batırıldığında, halı, liflerin düşmesiyle aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Yıkadıysanız, nemli bırakmayın. Bu şekilde bırakmak küf oluşumuna ve küf kokusuna neden olabilir.

Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede suyu emdirin.

 

İran halınızı Doğrudan Güneş Işığında Bırakmayın

Halınız renk şenliği ise, bu gölgeleri nemlendirebilir. Bu durum halının sunumunu ve uzun ömürlülüğünü olumsuz etkiler.

Sonuç olarak, İran halısı temizliği ilk bakışta göz korkutucu bir iş gibi görünebilir, ancak olabildiğince kolaydır. Tek ihtiyacınız olan biraz genel bilgi, sağduyu ve biraz sabır. Parayla da oldukça iyi yapabilirsiniz! İran halıları eviniz için güzel bir dekor.

Onlara öyle davranın; eşinize karşı nazik olun. Profesyonel destek gerektiğinde, en sevdiğiniz kilimleri Aktepe Halı Yıkama’da temizletin ve herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçin!

Sık Sorulan Sorular

İran Halıları Neden Bu Kadar Ünlü?

İran Halıları detaylı çiçek ve geometrik desenleri ile tercih edilmektedir. Bunlar çoğunlukla bir İran halısı yapmak için on yıldan fazla zaman harcayan zanaatkarlar tarafından elle düğümlenir.

İran halısı yıkama fiyatları nelerdir?

Fiyat elbette şirketten şirkete değişir. Ancak İran halısı temizleme fiyatını belirleyen bazı faktörler vardır. Elyaf tipine ve yapı tipine bağlıdır. Ayrıca, halı malzemesi, halı temizliğinizin nihai fiyatında da rol oynar.

İran halısı ne sıklıkla temizlenmeli?

Uzmanlara ve profesyonellere göre, kir ve toz birikmesini önlemek için İran halınızı ve doğu halınızı yılda en az 1 defa profesyonelce derinlemesine temizletmelisiniz. Bu sayede kiliminiz kokmayacak ve iyi durumda kalacaktır.

İran halıları buharla temizlenebilir mi?

Bahsedildiği gibi, bir İran kiliminin veya oryantal kilim gibi diğer kilimlerin temizliği büyük ölçüde kilim malzemesine bağlıdır. Bu nedenle, İran ve doğu halısı çoğunlukla yün, pamuk, ipek vb. gibi doğal liflerden yapılır ve İran halısının içinden buharlı temizleyici geçirilirse halıya zarar verebilir.

Derinlemesine veya tam olarak temizlemeyeceğinden ve ayrıca bazı zararlara neden olabileceğinden temizlemek için ideal bir seçim olmayacaktır.

İran halısı nasıl temizlenir? ve halınızı temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bölümlerin çoğunu ele aldığımızı umuyoruz.

Ayrıca, daha fazla sorunuz varsa veya özel bir halı bakımı yaptırmak istiyorsanız, lütfen bize aktepehaliyikama@gmail.com adresinden e-posta gönderin veya (212) 852 50 96 numaralı telefondan bizi arayın. Sorularınızı istediğiniz zaman yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama100,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perde60,00₺
battaniye tane300,00₺
tane350,00₺