Makine Halısı Yıkama

Makine halısı yıkama rehberi!

Çoğu ev hanımı evde halı yıkamanın yeterli olduğunu düşündükleri için halı yıkama hizmetine gerek duymaz. Ancak çok az şey biliyorlar, halıları yüzeysel olarak temiz görünsede mikroskobik parçacıklarla doludur. Ayrıca halıyı ne kadar çok süpürürlerse o kadar eskir ve yıpranır.

Bu olduğunda, eski ihtişamına kavuşturmanın tek yolu halıyı yıkamaktır. Böylece hem içi hem dışı iyice temizlenir. Ancak halınızı evde şampuanlayıp yıkayabilir misiniz? Evet, yapabilirsiniz ancak çoğu insan bunu nasıl yapacağını bilmez.

Aktepe halı yıkama fabrikası uzmanları bugün sizlere makine halısının nasıl yıkandığını ve evde şampuanla nasıl halı yıkayabileceğinizden bahsediyor.

Konu başlıkları:

 1. Makine halısı nasıl yıkanır?
 2. Evde halı nasıl yıkanır?
 3. Makinede halı kaç derecede yıkanır?
 4. Halı hangi programla yıkanır?
 5. Kaymaz halı yıkama programı
 6. Altı kaymaz halı nasıl yıkanır?
 7. Deri tabanlı halı nasıl yıkanır?

Makine halısı nasıl yıkanır?

Makine halıları, özel bir yıkama talimatı gerektirmeden standart yöntemlerle otomatik halı yıkama makinalarında rahatlıkla yıkanabilmektedir. 8-10 fırçalı profesyonel halı yıkama makinaları, makine halılarını derinlemesine temizler ve uzun süre hijyenik yapısını muhafaza eder.

Kategorilere Ayırmak

Halı yıkama fabrikasına gelen halılar öncelikle kategorilerine ayrılır ve her halı kendi yıkama yöntemi için belirlenen istasyona alınır.

Hav Alma Makinasında Arındırma

Öncelikle halının kaba kirlerinden arınması için hav alma makinasında iyice dövülerek yıkama ünitesine hazır hale getirilir.

Makine Halı Yıkama Ünitesi

Halı yıkama parkuruna alınan halı burada 8 veya 10 fırçalı makinada özenle yıkanır. Yıkamanın her aşamasında mutlaka temiz su kullanılır. İnsan sağlığına zarar vermeyen, doğal deterjanlar kullanılır.

Halı Durulama

Yıkama makinası aynı zamanda halınızın durulama işleminide başarı ile gerçekleştirir. Halı yüzeyinde ve zeminde hiçbir deterjan kalıntısı kalmayana kadar durulama işlemi temiz su ile devam eder.

Sıkma Ünitesi

Kurutma işlemine geçmeden önce halı, sıkma makinasına alınır ve yüksek torklu çevirme gücüne sahip makinede fazla suyun %98’i alınır.

İlk Kontrol

Sıkma işleminden sonra halının ilk kontrolleri gerçekleştirilir. Bu kontrollerde uzman eğer gerek duyarsa yeniden yıkanmaya alabilir. İnatçı lekeler varsa, müşteri bilgilendirilir ve ekstra leke çıkarma işlemleri gerçekleştirilerek en baştan yeni bir yıkamaya daha tabi tutulur.

Halı Kurutma Odası

Profesyonel halı yıkama fabrikalarında özel kurutma odaları bulunur. Bu odalar özel iklimlendirme cihazları ile donatılmıştır. Bu sayede halılar her mevsimde doğal kurutma işlemine tabi tutulur. Kurutma işlemi halının en çok ihtiyaç duyduğu yöntemlerin başında gelir, çünkü halıların nefes almaya ihtiyacı var. Bu, halıların ömrünü uzatan, ilmikleri güçlendiren bir etki oluşturur.

Son Kontrol

Kurutma odasından alınan halı son kez kontrol edilir. Gerek halinde tekrar yıkanır. Püsküllü halıların saçakları taranır ve düzeltilir. Maliyet gerektirmeyen bir işlem yapılacaksa, uzmanlar tarafından gerekli uygulama yapılır ve bir sonraki platforma gönderilir.

Paketleme ve Nakliye

Halılar tüm bu profesyonel süreçlerden sonra paketleme alanına alınır. Doğal parfümler sıkılır ve otomatik paketleme makinasında el değmeden paketlenerek teslimata hazır hale getirilir. Teslim süresi gelen halılar, teslim tarihi geldiğinde müşteri lokasyonuna nakliye edilir.

Makinede Halı Kaç Derecede Yıkanır?

Makinede yıkanabilir halılar genellikle 30°de yıkanabilir. Ancak her zaman halının altında bulunan üretici temizlik talimatlarını mutlaka incelemelisiniz. Bu talimatlara gore yıkamak en doğru olanıdır. Bu sayede, halıların rengi solmaz ve tüylenme yapmaz.

Halı Hangi Programla Yıkanır?

Halı temizlik talimatında, makinede yıkanabilir ibaresi bulunuyorsa, halınızı çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz. Bunun için alttaki ipuçlarını değerlendirin.

 1. 30 derecede yıkama yapın.
 2. Sıkma yapmayın.
 3. Deterjan kullanmayın.
 4. Sabah erken saatte yıkayın. (kuruma süresi uzun sürecek)
 5. Kısa programda yıkayın.
 6. Leke varsa şampuan yerine el ile beyaz sabun kullanarak çitileme yapın.
 7. Balkonda direct güneşe maruz kalmayacak şekilde kurutun.
 8. İyice kuruduğundan emin olmadan askıdan almayın.
 9. Tamamen kurumadan poşetleyip kaldırmayın.
 10. Altı kaymaz, jel veya deri tabanlı halıları makinede yıkamayın.

Evde halı yıkama ev hanımları için bir seçenek olabilir ancak, herşeye rağmen, profesyonel bir halı yıkama şirketi hem daha ekonomik hem de teknolojik imkanları gereği halılarınızı daha temiz yıkayacaklardır.

Aktepe halı yıkamanın, etkisi kanıtlanmış profesyonel halı yıkama çözümleri için bugün bizi arayabilirsiniz.

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama100,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perdem260,00₺
battaniye tane300,00₺
yorgantane350,00₺