Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? Beklemiş Çay Lekesi Nasıl Çıkar? Halıdaki Kurumuş Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 

İyi bir bardak karadeniz çayı ve ona eşlik edecek birkaç dost ile keyif yaptığınızda, titreyen bir el veya zıplayan bir köpek dökülmelere neden olur.

Hiç şüphesiz çay, Türk kültürünün en önemlilerinden biri ve bizi rahatlatan, efkar dağıtan veya keyf çatmamızı sağlayan acaip bir içecek. Ancak en sevdiğiniz halının ortasında koyu kahverengi bir çay lekesiyle sonuçlandığında, özellikle de sade renkli bir halıysa…

Oyunda bir adım önde olmanıza ve kimse fark etmeden o lekeyi temizlemenize yardımcı olmak için buradayız. Profesyonel bir halı yıkama için bugün bizi arayın!

Mutfağa gidin ve hızlıca bir envanter alın; Burada size yardımcı olabilecek ve mutfak dolaplarının çoğunda bulunması gereken üç öğe vardır. Ya kabartma tozu, beyaz sirke ya da tuz bulun ve bu lekenin bir an önce yok olmasını sağlamalısınız.

Halıdan Çay Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Malzemeler:

 • Kabartma Tozu
 • Beyaz Sirke
 • Tuz

Kabartma Tozu Yöntemi

Kabartma Tozu İle Halıdan Çay Lekesi Çıkarma

Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? sorusunun cevabı, tercih ettiğiniz silah olarak kabartma tozu seçtiyseniz, en iyisi iki kase ile başlamaktır – biri soğuk suyla, diğeri içinde bir fincan karbonatla. Temiz, beyaz bir bez alın, suya ve ardından tamamen tozla kaplanacak şekilde kabartma tozu kabına daldırın.

Tüm lekenin etrafına sıkıca bastırarak karbonat bezini lekeye uygulayın. Özellikle kendine özgü temizleme yöntemlerine sahip doğal elyaf kilimlerde elyaflara biraz zarar verebileceği için halıyı çok fazla ovalamamaya dikkat edin. Alanı tamamen kapladıktan sonra, lekeye tamamen soğuk su uygulamak için bezin farklı bir kısmını suda kullan. Bu, kalan kabartma tozu ıslatmalı ve altındaki alan önemli ölçüde daha az lekeli olmalıdır.

Lekenin ciddiyetine bağlı olarak, leke gidene kadar işlemi tekrarlayın. Mutlu olduğunuzda, bölgeyi temiz bir havluyla kurulayın ve halınız yeni kadar iyi olmalıdır. Bu, Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? sorusunun en iyi yanıtı olabilir.

Beyaz Sirke Yöntemi

Sirke İle Çay Lekesi Çıkarma

Beyaz sirke kullanıyorsanız, süreç nispeten basittir, ancak bir temizleme solüsyonu yapmak için bir sprey şişesine ihtiyacınız olacaktır. 2 ons sirke alın ve yaklaşık 4 ons ılık suyla birleştirin, ardından yepyeni leke çıkarıcınızı karıştırmak için şişeyi sallayın.

O zaman bölgeye püskürtmek ve lekeyi temizlemek için temiz bir bez kullanmak kadar kolaydır; Çözelti, tipik leke çıkarıcıdan biraz daha zayıftır, bu yüzden beklediğinizden biraz daha fazla fırçalamanız gerekebilir. Bu, ilerledikçe halıya zarar vermemeye dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Leke çıkıncaya kadar gerektiği kadar tekrarlamaya ve daha fazla sprey solüsyonu eklemeye devam edin.

Kimse halılarının sirke kokmasını istemez, bu yüzden kalan solüsyonu çıkarmak için daha sonra soğuk suyla durulamanızı öneririz. Ardından bölgeyi kurulamak için temiz bir havluyla kurulayın.

Tuz Yöntemi ile Halıdan çay lekesi nasıl çıkar?

Tuz ile Çay Lekesi Çıkarma

Tuz kullanarak bir çay lekesini çıkarmak için, çayı olabildiğince çok emerek başlamalısınız. Bunu yapmanın en iyi yolu, ıslak bir bezle başlamak ve çayın, kumaşın üzerine aktığını gördüğünüzde tüm alana hızlıca dokunmaktır.

Mümkün olduğu kadar çok çıkardığınızda, lekenin üzerine bolca tuz dökün ve kalan çayı emmeye başlayacaktır. Karbonatlaşma leke çıkarmak için harika olduğundan, üstüne az miktarda kulüp soda dökerek doldurun. Sonra tek yapmanız gereken soğuk suyla durulayın ve leke sonsuza dek yok olana kadar tekrarlayın.

Bu, bir çay lekesini çıkarmak ve halılarınızın başına bir felaket gelmesini önlemek için kullanabileceğiniz üç basit yöntemdir. Tuz veya kabartma tozu gibi ev malzemeleri kullanmak, değerli dekorunuza büyük miktarda zarar vermeden lekeleri nazikçe çıkarmak için harika bir yoldur.

Bu makalede, Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Yine de en iyi yöntem, profesyonel bir halı yıkama servisi ile çalışmaktır. Böylece oluşabilecek herhangi bir hasara maruz kalmazsınız.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Dikkat: Bu ipuçları denenmiş ve test edilmiş olsa da, her kilimden ve halıdan her lekeyi çıkarmayabilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, tavsiye için profesyonel bir halı temizleyiciyi arayın. Aktepe Halı Yıkama, oluşacak herhangi bir hasardan sorumlu değildir.

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama100,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perdem260,00₺
battaniye tane300,00₺
yorgantane350,00₺

Başlıca Hizmetlerimiz

 • Halı Yıkama
 • Koltuk Yıkama
 • Yatak Yıkama
 • Stor Perde Yıkama
 • Yorgan Yıkama
 • Battaniye Yıkama
 • Yastık Yıkama
 • Nevresim Yıkama
 • Leke Çıkarma
 • Hayvan İdrarı Temizliği
 • Koku Giderme
 • Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • Antika ve El Dokuma Halı Yıkama
Phone icon
0212 852 50 96
WhatsApp icon
WhatsApp