Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılır?

Temiz bir halı hijyen açısından önemli olduğu kadar kullanım ömrü bakımından da daha uzun olacaktır. Bu nedenle hem halılarınızın hem de kendi sağlığınızı tehdit etmemek adına halılarınızı belli periyotlarla yıkatmalısınız.

Halıların silinmesi ya da süpürülmesi gerçek bir temizlik için yeterli değildir. Bu nedenle periyodik olarak yıkama işleminin gerçekleştirilmesi gereklidir.

Halılar Kaç Ayda Yıkanmalı?

Bir halının ne kadar sık sureyle yıkanması gerektiği farklılık gösterir. Bu kullanım ve halının cinsine bağlı olarak değişen bir konudur. Sık kullanılan halılarla daha az kullanan halıların aynı zaman aralıklarında yıkanması gerekmez. Bu nedenle öncelikli olarak belirleyici faktör halının kirlenme sıklığının belirlenmesidir.

Eğer halılarınızı yeteri kadar siliyor ve süpürüyorsanız o zaman halıyı yıkatma süreniz biraz daha uzar bu nedenle yıkama aralıklarının kısa ya da uzun olmasında ikinci faktör sizin temizleme şeklinizdir.

Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalı?
Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Halılarınızı haftalık olarak düzenli bir şekilde süpürüyor ve siliyorsanız o zaman yılda bir kez yıkatmanız yeterli olacaktır. Sık kullanılan halıların ise yılda 2–3 kez yıkanması doğru olandır. Ancak genelde bizim ülkemizde halılar yılda bir kez yıkandığından dolayı kullanım süresi farkında olmadan kısaltılıyor.

Profesyonel Halı Yıkama

Halılarınızı kendiniz silmeniz ya da kendiniz yıkamanız istediğiniz temiz sonuçları alabilmeniz açısından kolay olmayacağı gibi yorulmanıza da neden olacaktır. Halı yıkama sırasında sarf ettiğiniz enerjinin yerine konulması ise bir hafta boyunca devam edeceğinden elde edeceğiniz kar ile ödemiş olacağınız ücret kıyaslanarak yıkanmanın yapılması mantıklı olacaktır.

Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalı?
Halı Yıkama Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Büyükşehirlerde insanların halı yıkamak için gerekli olan zemini bulamıyor olması ise ister istemez profesyonel destek alınmasını zorunlu kılıyor. Kısacası yıkama mutlaka işi bilen ve doğru kişiler tarafından yapılıyor olması daha sağlıklı olacaktır.

Yıkama işlemi silme ve süpürmeye göre daha faydalı olacaktır. Bu işlem sırasında kullanılan ekipmanların ve temizleyicilerin TSE standartlarında olması gerekir.

Aktepe Temizlik olarak biz halılarınızı hijyenik şartlarda yıkar ve en güzel şekilde temizleriz. Bize https://www.aktepeyikama.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096