Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı bakımı düzenli temizlik demektir. Bunun için halıyı temizlerken kullanmış olduğunuz malzeme ve ürünlere dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Halılar zaman içerisinde kullanım bağlı olarak yıpranır ve yanlış temizleme halı daha hızlı yıpranmasına sebep olur.

Halının derinlerinde hapsolan kir ve lekeler doğru bir şekilde çıkarılmazsa bu durumda halı orijinal parlaklığını kaybedecektir. Halı bakımı nasıl yapılır? Sorusunun ideal yanıtını anlayabilmek için öncelikli olarak araştırmak gerekir. Çünkü her halının bakımı birbirinin aynı değildir. Halılar kendi içerisinde cinslerine göre ayrılır.

Halı Bakımı Nasıl Yapılır?
Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı bakımında süpürme ilk aşamadır. Halı süpürülürken yüksek çekim gücüne sahip makinelerin tercih edilmesi gerekir. Bu işlem halının tozlanma zamanına göre değişir bu da kullanımla doğrudan alakalı bir durumdur. Halının tozlardan ayrıştırılması mutlaka süpürmeyle sağlanmalıdır. Bazı kişiler halıları çırparak ya da döverek temizlik yaptıklarını düşünüyor olsa da bu işlemler halılara zarar verecektir.

Halı temizleme işleminde yapılan uygulamalardan biride yıkama işlemidir. Halı yıkanırken mutlaka uygun şampuanlarla yıkanmalıdır. Halıda leke varsa bu işlemin yapılmaması lekenin derinlemesine inmesine neden olacaktır.

Halı Bakımı Nasıl Yapılır?
Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı Temizleme  

Halıyı temizlemek için bol su ve halı için özel şampuan yeterli olacaktır. Halının yıpranmadan yıkanması için güçlü makineler yerine standart işlemler uygulanabilir. Firmamız bünyesinde hizmet veren makinelerimiz halıların cinslerine göre özel olarak geliştirilmiş olduğu için halılarınıza kesinlikle zarar vermeyecektir. Bu nedenle halı yıkama firması seçerken mutlaka bu alanda işini en iyi şekilde yapanları tercih etmek gerekir.

Halıların deterjan kullanılmadan yalnız suyla yıkanması lekelerin halının üzerinde kalması ve daha belirgin bir hale gelmesine neden olacaktır. Bu nedenle halı yıkayan kişinin ne yapması gerektiğini mutlaka bilmesi gerekir.

Halı Bakımı Nasıl Yapılır?
Halı Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı yıkama işlemi sonrasında kuruma için mutlaka doğru adımların takip edilmesi gerekir. Örneğin halının direk olarak güneş altında kalması erken yıpranmasına neden olacaktır. Güneşin kavurucu sıcağının halıda renk değişimine neden olmaması için mutlaka güneşi tam görmeyen yerlere konulması gerekir.

Halı yıkama işlemi başından sonuna kadar profesyonellik gerektirir. Biz hizmet verirken profesyonelliğimizi her zaman ön plana çıkarırız.

Halı Yıkama Fiyatları

Not: Burada verilen fiyatlar temel yıkama hizmetlerini içermektedir. Halı yıkama fiyatları, halının kirlilik durumuna, inatçı ve çıkması zor leke durumuna, halı türü, adedi, ölçü ve yıkama yöntemine göre değişiklikler gösterebilir.

En doğru fiyatlamayı yapabilmemiz için bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. İrtibat: 0212 852 50 96

TÜRBİRİMFİYAT
Kaymaz Halı50,00₺
Makine Halı yıkama 55,00₺
Akrilik (polyester)halı yıkama 60,00₺
Shaggy halı yıkama 60,00₺
Shaggy(Dokuma) halı yıkama 100,00₺
Milas Halı yıkama150,00₺
Bünyan halı90,00₺
ısparta kilim yıkama 90,00₺
çin halısı yıkama 150,00₺
yürük halı yıkama 100,00₺
Bambu halı yıkama 150,00₺
İran halı yıkama 200,00₺
ipek halı yıkama 200,00₺
Milas Halı yıkama 100,00₺
Nepal Halı yıkama 150,00₺
Step kilim yıkama 150,00₺
Hereke halı yıkama 100,00₺
patchwork halı yıkama 150,00₺
Koltuk yıkama YıkamaTAKIM900,00₺
Köşe Takım yıkamaTAKIM900,00₺
Sandalye yıkama tekli100,00₺
Yatak yıkama çifli800,00₺
yatak ttekli600,00₺
Stor perdem260,00₺
battaniye tane300,00₺
yorgantane350,00₺
Phone icon
0212 852 50 96
WhatsApp icon
WhatsApp