Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?

Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?

Halı gün içerisinde sürekli kullanıldığından dolayı lekelenmeye müsait olan eşyalar arasında yer alır. Bu nedenle halının bakımı ve temizliğinin düzenli olarak yapılması önemli ve gereklidir. Halı üzerinde oluşan bir leke anında müdahale edilmediğinde hemen derine işler ve bu sayede basit bir şekilde çıkma ihtimali olan lekeler bile inatçı bir hale dönüşebilir. Kirli ya da lekelenmiş olan bir halıyı temizlemek evde zordur, çünkü bunun için ihtiyacınız olan temizleyici ürünlere ve makinelere ihtiyacınız olacak. Bunları temin edemediğiniz içinde kısıtlı imkanlarla temizleyeceğiniz halınız istediğiniz şekilde olmayacaktır.

Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?
Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?

Bazı lekeler vardır ki temiz bir halının üzerinde de istenmedik bir şekilde oluşabilir. Bu durumda halı yıkama yerine kendiniz silmeyi tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığız da ise yapacaklarınız çok önemlidir.

Evde halı silmeye başlamadan önce ilk olarak ıslak mendille halıya düşen lekeyi silmelisiniz. Çünkü ıslak mendil halıdaki kiri çıkarabilmek için önemli bir temizleyicidir.

Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?
Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?

Islak mendilin bebekler için kullanılıyor olması ise içeriğindeki doğal bileşenlerin halıya herhangi bir zarar vermiyor olmasıdır. Bu işlem sonrasında halının üzerine bir miktar su dökün ve ıslak mendille silmeye devam edin. Lekenin zerine dökülen su lekenin derine inmesinin önüne geçecek ve yüzeyde bırakacaktır.

Sıradan bir temizleyici ve leke çıkarıcılar halının üzerindeki lekenin anında çıkmasını sağlayabilir, fakat halının ömrünü de kısaltabileceğinden dolayı kullandığınız ürünün kalitesini mutlaka sorgulamalısınız. Kaliteli bir temizleyiciyi halıya döküp birkaç saniye boyunca bekleyin ve halının renginin açıldığını göreceksiniz.

Sonrasında ise nemli ve temiz bir bez alarak silme işlemine geçin. Bu işlem sonrasında leke ne kadar inatçı olsa da kısa sürede çıkacaktır. Bu nedenle leke temizleyicilere güvenmek önemlidir.

Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?
Halıdaki Leke Nasıl Çıkar?

Esenyurt Halı Yıkama

Esenyurt halı yıkama firmaları içerisinde yıllardır güvenilir hizmet veren Aktepe Temizlik halılarınızda beklediğiniz ve istediğiniz hijyeni sağlayarak temiz bir halı teslim edecektir.

Evde halı yıkama ya da halı silme işlemi zor ve zahmetlidir. Bazen ise kaçamayacağınız ve vaktinizin olmadığı durumlarda ise mutlaka doğru yöntem ve malzemeler kullanılarak halının temizliğinin yapılması gerekir.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096