Pratik Leke Çıkarma Önerileri

Pratik Leke Çıkarma Önerileri

Pratik Leke Çıkarma Önerileri

Oldukça yoğun şekilde kullanılan halılar üzerinde bu kullanım sıklığına bağlı olarak farklı türlerde lekelenmelerin oluşması da muhtemeldir ve leke çıkarma zordur. Karşılaşılması olası bu lekelere, bazı basit yöntemler ile leke çıkarmak mümkündür. Şimdi bu kapsamda, bazı lekelerin çıkarılmasında kullanılabilecek yöntemlere bakalım;

Çikolata Lekesi Çıkarma

Çikolata lekesi ile karşılaşıldığında başvurulabilecek yöntem su içine yaklaşık %15 oranında amonyak ilave edilip silinmesi ve ardından halı yıkama şampuanı ile tekrar silme işlemi gerçekleştirilmesidir.

Alkollü İçecek Lekesi Çıkarma

Halı şampuanı ile silme sonrası durulama yapılmalıdır.  Leke çıkmamışsa beyaz işporta ile silerek lekeden kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Boyası Lekesi Çıkarma

Tinerle silerek lekeye müdahale edebilirsiniz, leke çıkmıyorsa yine beyaz ispirto kullanarak silme yöntemine başvurulabilir.

Mürekkep Lekesi Çıkarma

Bu tür lekelerin kurumasına izin vermemek çok önemlidir. Bu kapsamda ilk anda lekeye tamponlama ve emdirme yaparak, limon suyu ile müdahale edebilirsiniz.

Şarap Lekesi Çıkarma

Yarı yarıya sirke ile suyu karıştırarak temizleme yaptığınızda iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Çay Kahve Lekesi Çıkarma

Halı şampuanı ile silerek bu lekelere müdahale edebilirsiniz. Leke çıkmamış ise amonyaklı suyla müdahalede bir seçenek olarak bulunur.

Bu tür yöntemler ilk anda lekelere uygulandığında nispeten başarılı sonuçlar alınsa da her tür lekeden tam anlamı ile kurtulmak profesyonel bir yıkama işlemi ile mümkün olur.

Firma olarak Büyükçekmece halı yıkama ve Esenyurt halı yıkama hizmetlerini profesyonel manada sunuyor yine diğer hizmet bölgelerimiz olan Avcılar halı yıkama ve Beylikdüzü halı yıkama konusunda da garantili temizlik hizmetleri sunuyoruz. Evinizde ki eşyalar ile ilgili bütün temizlemeleri Aktepe Yıkama olarak özveri ve güvenle yerine getiriyoruz. Siz de bizi arayın ve müşteri temsilcimiz sizinle irtibata geçip adresinizi alsın kısa bir süre içerisinde ekip arkadaşlarımız halıları kapıdan teslim alacaktır. Bu süreçte hiç bir şekilde halılarınız teslim edilmeden ödeme alınmayacaktır. Halılar kapıya geldiğinde beğenmezseniz tekrar yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Halıların yıkama ve temizleme işlemlerini müşteri dostu bir yaklaşım içinde son derece makul fiyatlar ile gerçekleştirerek kaliteli, profesyonel ve ucuz halı yıkama imkanlarını bir arada sağlıyoruz. Bu hizmetlerden herhangi birini almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve en hızlı şekilde teslim alıp size geri teslim edelim. Hizmetten memnun kalmazsanız ödeme yapmanıza da gerek yok. İlk ve önemli maddemiz müşteri memnuniyeti.

Tıkla Ara (0212) 852-5096