Yün Halılar Nasıl Yıkanır ?

yün halılar nasıl yıkanır

Yün Halılar Nasıl Yıkanır ?

Yün halılar yapı malzemeleri itibari ile oldukça hassas niteliktedirler. Bu halıların yıkanması işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Sıcak su ile yıkanma yapılmaması önemlidir. Ayrıca yün halıların özenli kullanımı da bu halıların temizliğinin sağlanması açısından fayda sağlar.

Yün halıların yıkanmasında fırça kullanılmaması, özel olarak üretilen yün halıların yıkanması amaçlı solüsyonlar ile yıkamanın yapılması gereklidir. Bu özel solüsyonlar yün liflerine zarar vermez ve renklerde solmaya neden olmaz.

Ayrıca bu halıların temizlenmesi ve yıkanmasında parlatıcı ve ağartıcı özelliği bulunan temizleme malzemeleri kullanılmaması gerekir. Ayrıca bu halı yıkamada fazla güç uygulanması yün liflerinde kırılmaya ve halı da iz kalmasına neden olur. Bu halıların çok fazla ıslatılmaması ve aynı zamanda sıcak su kullanılmaması da gereklidir. Yün malzeme sıcaklığa ve suya duyarlıdır ve kolay yıpranabilir.

Yün Halıların yıkanması konusunda firmamızın özenli yıkama hizmetlerinden yararlanarak Beylikdüzü halı yıkamaGürpınar halı yıkamaAvcılar halı yıkamaKıraç halı yıkamaBüyükçekmece halı yıkamaYakuplu halı yıkama ve Esenyurt halı yıkama bölgelerinde noksansız şekilde tüm yıkama ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Yün Halıların Kurutulması

Yün malzemeden üretilen halıların tam kurutulmaması, bu halılarda nem kokusuna neden olabilir. Yine kurutma işlemlerinin güneş ışığında ya da ısı yayan ev cihazları ve kalorifer altı gibi alanlarda yapılmaması gerekir. Bu tür kurutma uygulamaları renklerde istenmeyen solmaların oluşmasına sebep olabilir. Yün halıların mükemmel bir şekilde temizlikleri noktasında profesyonel çalışan firmalardan hizmet almak ise son derece iyi bir tercihtir.

Bu kapsamda özel yıkama tesislerimiz içerisinde yıkama makineleri ve halı türüne uygun solüsyonlar ile çalışıyoruz. Uzman teknik ekiplerimiz ile halı yıkama kontrol işlemlerini her aşamada sunuyoruz.

Ayrıca firmamızın uygun fiyat politikası içerisinde, son derece profesyonel yıkama ve temizlik hizmetlerini ucuz halı yıkama koşullarında müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Aktepe Temizlik olarak güvenilir çalışma sistemimiz, geniş ve hızlı halı servis ağımız ile müşterilerimizin yüksek memnuniyeti adına aralıksız şekilde çalışıyoruz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096