Shaggy Halılar Nasıl Yıkanır?

Shaggy Halılar Nasıl Yıkanır?

Üzerinde en fazla vakit geçirilen eşyalar arasında ilk sırada bulunan shaggy halılar, yapıları itibariyle toz, kir, bakteri, alerjen gibi sağlığa zararlı maddelerin birikmesine de müsaittirler. Özellikle bu husus gözetilerek halıların düzenli şekilde temizliklerinin sağlanması ve türlerine göre belirli periyotlarda yıkanmaları gerekir. Peki halı yıkama nasıl yapılmalıdır?

Halı yıkama oldukça uğraştırıcı bir iştir. Her halı türü için farklı teknik kullanılması ve lekelerin çıkarılması için özel uygulamalar yapılması gerekir. Ev ortamında halı yıkama yapılamaz, yapılsa dahi çok ciddi zaman kaybı ve halılarda bozulmalar gerçekleşir. Bu sebeple halı yıkama da profesyonel halı yıkama makineleri ile çalışan merkezlerin tercih edilmesi, derinlemesine halı temizliğine ulaşmada ve halıların yapısının zarar görmemesinde önemlidir.

Estetik Görünüm ve Yumuşak Doku

Evlere kattığı şıklık sebebi ile oldukça fazla beğenilen shaggy halılar, yumuşak dokulu ve son derece estetik görünüme sahip halılardır. Ancak shaggy halı yapısı nedeni ile temizliği en zor şekilde sağlanan halı türüdür. Uzun iplikler ile üretilen bu halılar, uzun havları arasında oldukça çok kir, bakteri, toz ve alerjen birikir. Elektrikli süpürge ile her gün temizlik yapılsa da diplerde biriken kalıntılar tam olarak arındırılamaz. Shaggy halıların bu nedenle düzenli periyotlar dahilinde profesyonel makineler ile yıkanmaları tam hijyenin sağlanması için gereklidir.

Shaggy Halıların Özellikleri

İngilizcede uzun tüylü anlamına gelen Shaggy kelimesini tam olarak karşılayan bu halı tipi, diğer halılara göre daha kalın iplik ile dokunmuş özellikli halılardır. Yumuşak bir yüzey elde edilebilmesi amacı ile üretilen bu halıların temizliğinin de özenli ve dikkatli yapılması gerekir. Shaggy halıların yıkanmasında sert fırça tarzı ürünlerin kullanılmaması, sert ve baskılı uygulama yapılmaması, kurumanın tam sağlanması gibi uygulamalarda bu halıların temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Firma olarak tesislerimizin yer aldığı Esenyurt halı yıkama noktasındaki profesyonel hizmetlerimizi Büyükçekmece , Beylikdüzü ve Avcılar ilçe, semt ve mahallelerinde de sunuyoruz. Shaggy halı yıkama konusunda da tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kapasiteye sahibiz.

Genişleyen hizmet sahamız kapsamında ayrıca Yakuplu halı yıkama ile birlikte Kıraç halı yıkama ve Gürpınar halı yıkama bölgelerinde de profesyonel yıkama makineleri ve özel solüsyonlar ile müşterilerimize en özel hizmeti sunuyoruz.

Ayrıca Aktepe Temizlik Hizmetleri güvencesi altında siz değerli müşterilerimize ucuz halı yıkama hususunda da oldukça ekonomik şartları ve koşulları sağlıyoruz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096