Halı Yıkamada Mürekkep Çıkarma Nasıl Yapılır?

Kullanılan halılar üzerinde belki de en can sıkıcı lekelenme olarak mürekkep lekesi gösterilebilir. Renk pigmentlerinin halıya geçmesiyle mürekkep lekesi son derece zorlu bir leke olarak karşınıza çıkar. Ancak bu lekeden de kurtulmak elbette mümkündür. Öncelikle böyle bir durumda profesyonel bir yıkama uzmanı yardımına başvurmak tercih nedenidir.

Halıdan mürekkep çıkarma noktasında zamanlama son derece önem taşır ve en hızlı şekilde müdahale bu açıdan son derece kolaylık sağlar. Mürekkep lekesi kurumadan ve ne kadar hızlı müdahale edilebilirse lekenin halıdan çıkma ihtimali de o derece yükselir.

Halı yıkama hizmetlerinde mürekkep çıkarma konusunda yapılacak özenli çalışma ve kullanılacak solüsyon ve temizleme ürünü de ayrıca önem arz eder.

Mürekkep lekesi kurumuş olsa dahi, lekenin çıkarılması bazı doğru tekniklerin özenli uygulanması ile mümkündür.

Mürekkep Çıkarma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Halı üzerindeki mürekkep lekelerinde en başta dikkat edilmesi gereken konu, halının kumaşı ve ipliklerinin cinsidir. Çünkü en önemli konu halı cinsine göre doğru ürünle müdahalenin yapılmasıdır. Aksi halde halıya istenmeyen zararların verilebileceği unutulmamalıdır. Ayrıca profesyonel bir bilgiye sahip değilseniz kullanılacak temizleme ürününü halıdaki küçük ve gizli bir bölgede önceden uygulamak ve sonucunu gözlemlemekte bir çare olarak düşünülebilir. Bu küçük test ile halı renginin çıkıp çıkmadığı ve ipliklerde renk bozulması olup olmadığı kontrol edilebilir.

Mürekkep lekesine sıcak su ile müdahalede bulunmama ve en sınırlı alanda leke çıkarma işlemini yapmakta bir başka önemli konudur.

Elbette ki halı yıkama hizmetini profesyonel şekilde veren bir firmadan alacağınız destek ile halıdan mürekkep çıkarma işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Avcılar halı yıkama ve Esenyurt halı yıkama bölgelerindeki kaliteli hizmetlerimiz kapsamında ön leke çıkarma çalışmalarını da yaptığımız profesyonel yıkama çalışmalarımız ile halılardaki tüm lekeler gibi mürekkep lekelerine de en etkili çözümleri sunuyoruz.

Bu kaliteli temizlik ve leke çıkarma hizmetlerimizi ayrıca faaliyette bulunduğumuz Büyükçekmece Halı yıkama ve Beylikdüzü Halı yıkama işlemleri kapsamında da firmamızdan alabilirsiniz.

Avcılar halı yıkama fiyatları ve tüm hizmet ücretlendirmelerimiz açısından bakıldığında sunduğumuz ucuz halı yıkama hizmetleri ile mürekkep tarzı tüm lekelerden kurtulmanızı sağlıyoruz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096