Halı Yıkama ve Kurutmanın Önemi

halı yıkama

Halı Yıkama ve Kurutmanın Önemi

Halıların yıkanması aşamaları içerisinde yer alan en önemli basamaklardan biri de yıkanan halıların usulüne uygun şekilde ve tam olarak kurutulmasıdır.  Nemli kalan ve tam kurumamış halıların hijyen açısından önemli sakıncalar doğuracağı da açıktır. Bu bağlamda kurutma işlemlerinin de profesyonel yaklaşım içerisinde yapılması gerekir.

Halıların kurutulması aşamasında, halı yıkama ile temizlikleri sağlanan halıların sıkma makineleri ile fazla sularından kurtulmaları gerekir. Sıkma makinelerinde halılardaki fazla sular büyük oranda akıtılırken, bu suların halılarda dalgalar şeklinde lekeler yapmasının da önüne geçilir.

Esenyurt, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Avcılar halı yıkama hizmetlerini kusursuz çalışma prensipleri dahilinde sunan firmamızda, özel sıkma makineleri ile halılar fazla sularından arındırıldıktan sonra yüksek vakumlu kurutma makineleri ile halılardaki kurutma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Solma Tarzı Sorunlara Neden Olmama

Halı kurutma işlemlerinde bir diğer önemli husus ise, halı kurutma işlemlerinin yapıldığı alanlarda güneş ışığı bulunmaması konusudur. Bu alanlarda güneş ışığı halılarda solma türü problemlerin doğmasına neden olabilir. Yine kurutma yapılan halıların hijyen şartları açısından da kurutma alanlarının her türlü uygun koşula sahip olması gerekir.

Esenyurt ilçesinde bulunan geniş yıkama tesislerimiz içerisinde modern kurutma makineleri ile kurutma işlemlerini tam anlamı ile gerçekleştiriyor, Esenyurt halı yıkama noktasında fark oluşturuyoruz.

Tam kuruma sağlanan halıları, özel makinelerde doğal parfümleme ve paketleme işlemleri sonrası evlerinize zamanında teslim ediyor ve Büyükçekmece halı yıkama denildiğinde öncü firma olmayı başarıyoruz.

Diğer bölgelerdeki hizmetlerimiz gibi Beylikdüzü halı yıkama hizmetlerini de uygun fiyat ve ekonomik koşullar altında, son derece ucuz halı yıkama olanakları ile birlikte sunuyoruz.

Tertemiz halılar için başvuracağınız ilk firma olmayı yıllardan bu yana sürdürüyor ve Aktepe Temizlik olarak güvenin adresi oluyoruz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096