Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Halı seçimi odaya göre yapılır ve bunun içinde doğru halının seçimini belirleyen şey mekânın genel duruşu ve sizin ruh halinizdir. Bazıları canlı ve enerjik bir ruha sahip olduğundan dolayı eşyalarının da bu şekilde olmasını ister. Bunun için halı da renk ve desen seçimi de buna göre belirlenir.

Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyon Halı İlişkisi

Halı seçimi evdeki tüm eşyaları etkileyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle halı seçerken dekorasyondaki bütünlüğü göz önünde bulundurmak gerekir. Hayalinizdeki gibi inşa edilmiş olan bir evin dahi her zaman son dokunuşlara ihtiyacı vardır. Duvar, boya aydınlatma gibi parçaların yanı sıra halılarında özenli ve dikkatli seçilmesi tarzınıza uygun olan bir evi döşeyebileceğiniz anlamına gelecektir.

Yeni ev kurulurken ya da evinizi yeniliyorken halı seçiminde ebat renk ve dekorasyon uçlusunu bir arada düşünmeniz gerekiyor. Bu bütünlüğü tamamlarsanız profesyonel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Halının Önemi

Bir evin en gösterişli hali doğru halı seçimidir. Çünkü halınızı mobilyanızla uyum içerisinde tercih ettiğinizde ilgi evin geneline dağılır, fakat sizin halılarınız mobilyanızı tamamlamıyorsa bu durumda ilgi ve dikkat direk olarak halıda yoğunlaşır ve bu da bir süre sonra gözünüzü yormaya başlar. Halılar mobilyalara eşlik ederken birbirinin bir parçası görüntüsünde olması gerekiyor. Eğer mobilyanızı halınızdan önce alacaksanız halılarınızı, mobilyanızı sonra alacaksanız mobilyalarınızı eşyanıza göre tercih etmeniz gerekir.

Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Halı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Modern bir eve sahip olmak kolay olabilir, önemli olan şey bu evi nasıl dekore edebileceğinizle alakalıdır. Yani kocaman bir eve sahip olabilir ve kaliteli eşyalarınız olabilir. Eğer ki doğru halıyı seçmezseniz bu durumda içinize sığmayacak olan sonuçlarla karşılaşmanız da muhtemel sonuçlar arasında olacaktır.

Halı Renk Seçimi

Halıda renk seçimini belirleyen evin konumudur. Eğer eviniz karanlık ise açık renkli bir halı aydınlıksa koyu renkli bir halı işinizi kolaylaştıracaktır. Eşyalarınızla halınızın desenlerinin mutlaka uyumlu olması gerekir.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096