Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?

Halılar sık kullanıldığı için sık temizlenmek zorunda olan eşyalardandır. Bu nedenle bazı kişiler halılarını istenmeyen kazalara karşı korumak ve lekelenmesini önlemek için halı örtüsü kullanmayı tercih ederler.

Daha önce hiç halı örtüsü kullanmayanlar ise bu yöntemin gerçekte işe yarayıp yaramadığını ve avantajlarını merak ediyor. İsterseniz halı örtüsüyle ilgili merak edilenleri açıklamadan önce halı örtüsü ne demektir? Tanımını yaparak başlayalım.

Halı Örtüsü Nedir?

Halı örtüsü yumuşak kumaştan yapılan ve kenarlarına lastik takılarak halıya kolayca tutunmasını sağlayan kılıfa denilir. Bu kılıfın dört köşesinde bulunan lastik sayesinde halının üzerinde kayma engellenmiş olur. Rahat geçirebilme ve kullanım içinde kenar lastiklerinin mutlaka olması gereken derinlikte olması gerekir. Aksi takdirde halı örtüsü halının üzerinde toplanacağından dolayı istenilen estetik görüntü ve kullanım da sağlamaz.

Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?
Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?

Lastik sayesinde halıyı tam bir kavrama ile saran örtü, istenilen renk ve desenlerde olabilir. Renk ve desen belirlenirken ana faktör halının rengi değil mekanın genel dekorasyonu ön planda tutulur. Mobilya, koltuk ve duvar renkleriyle uyumlu bir şekilde seçilen halı örtüsü dekoratif bir görüntü sağlar.

Halı Örtüsü Çeşitleri

Halı örtüsünde çeşit çok fazladır. Farklı boyutlarda üretilen bu örtülerde en çok tercih edilen ise 4 metre kare olan modellerdir.  Halı örtüsü çeşitleri içerisinde koridor ve mutfak için olanlarda mevcuttur. Dijital baskı tekniği uygulanarak yapılan desenler floral baskılı, vahşi desenli, slogan bulunduran veya egzotik desenlerle süslü halı örtüleri bulunabilir.

Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?
Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?

Halı örtüleri kişiye özel olmasından dolayı da farklı bir duruş sergileyecektir. Herkes istediği bir modeli ya da modelleri alarak mekan içerisinde farklı zamanlarda kullanmak için halılarını çeşitlendirebilirler.

Gelelim başlığımızın yanıtını vermeye. Halı örtüsünün amacı halının kirlenme süresini uzatmaktır ve bunu da yapabilir. Her evde ve her odada kullanılan bu örtüler sayesinde halının ömrü de uzayacaktır.

Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?
Halı Örtüsü Kullanışlı mıdır?

Halı Örtülerinin Avantajları

Halı örtüsü halı kadar toz tutmaz ve tozlandığında da kolayca yıkanabilir.

Süpürülebilir özelliktedir ve halının üzerinden toplamadan süpürülebilir.

Odanızın dekorunu değiştirdiğinizde halınızı da değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Eskimiş olan halılarınızın yeni görünmesini sağlar.

Esenyurt halı yıkama ihtiyacınızda bizimle https://www.aktepeyikama.com/ adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096