Halı Lekeleri İlk Müdahale

Halı Lekelerine İlk Müdahale

Halı lekeleri çeşitli nedenlerle kullanılan halılar lekelenebiliyor. Lekeli halılar noktasında profesyonel temizleme ve yıkama hizmeti almak çok önemli bir çözüm yolu olsa da halı lekeleri evde uygulanabilecek bazı yöntemlerde bulunuyor. Evde yapılabilecek leke temizleme noktasında takip edilebilecek bazı adımlar bulunuyor.

Adımlar Halinde Yapılacaklar 

İlk adımda, lekelenen yerin sıvı, kir ve kalıntıdan mümkün olduğu kadar arındırılması gerekir. Bunun için lekelenen bölge kağıt havlu gibi malzemeler ile ilk anda temizlenmesi ya da elektrikli makine ile çekilmesi gerekir.

Sonraki adımda, kuru bez yardımı ile lekenin dış bölgeden iç kısma ve aşağıdan yukarı doğru kurulanması gerekir. Burada ki amaç lekenin halının derinliklerinden yukarı doğru çekilmesi olduğundan, ovalama yapmadan aşağıdan yukarıya doğru çekme şeklinde yapılması gereklidir. Kullanılacak bez ya da havlunun beyaz olması da renk verme gibi bir risk oluşumunu engeller.

Bir sonraki adımda, lekelenen bölgeye leke giderici bir solüsyon uygulamak gerekir. Ancak bu leke giderici beyazlatıcı özelliğe sahip olmamalı ve halılar için kullanılabilir olmalıdır. Bu solüsyonun kullanımında belirtilen süre ile lekeye nüfuz etmesi amacı ile beklemelisiniz.

Daha sonraki aşamada da yine kuru bir bez ile lekeye uygulanan solüsyonun dipten yukarı doğru çekilerek temizlenmesi gerekir. Bu işlem birkaç parça bez ile lekeden kurtulana dek tekrarlanmalıdır.

Bu aşamadan sonra ise temiz su ve bez ya da havlu ile lekeli alanın durulanması gerekir. Durulamadan sonra kurulama işlemlerinin de yapılması gerekir.

Son adımda ise elektrikli süpürge ile lekelenen bölgenin çektirilmesi başarılı sonuç verir.

Bu işlemler ile evde lekelere müdahale edilse de, elbette ki tüm şartlara uyulan bir halı yıkama hem tüm lekelerden kurtulmada hem de halılarınızın bakımlı kalmasında en etkili yoldur.

Esenyurt halı yıkama hizmetinde ilkleri uygulayan firmamız ile ayrıca Avcılar halı yıkama , Büyükçekmece halı yıkama ve Beylikdüzü halı yıkama hizmetlerini de veriyoruz.

Ayrıca ekonomik avantajlarımızla ucuz halı yıkama olanaklarını da müşterilerimize sunuyoruz.

Yine halı yıkama hizmetleri yanında Aktepe kalitesi ve uzmanlığı ile koltuk yıkama , sandalye yıkama , yün yorgan yıkama battaniye yıkama ve stor perde yıkama hizmetlerini de noksansız bir şekilde sağlıyoruz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096