Çıkması Zor Olan Lekeleri Çıkarma Teknikleri

Çıkması Zor Olan Lekeleri Çıkarma Teknikleri
Çıkması Zor Olan Lekeleri Çıkarma Teknikleri

Bazı lekeler var ki koltuğunuzda, kanepenizde, halınızda ve yorganınızda olabilir. Bu tür lekeler çıkarılmadığı takdirde çirkin bir görüntü oluşturacağı gibi bir süre sonra kumaşa zarar verebilecektir. Bu nedenle uygun ürünler ve teknikler kullanılarak lekelerin çıkarılması sağlanmalıdır.

Tükenmez kalem ve mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem ve mürekkep lekelerini çıkarmanın en pratik yolu, saç spreyleridir. Lekenin üzerine sıkılan spreyle kolayca çıkarılabilir. Alkol da lekelerin çıkarılmasında inatçı bir yöntemdir.

Mum lekesi nasıl çıkar?

Mum lekesini çıkarmak için izlenecek yöntemlerden en bilineni lekenin üzerine kağıt koyup ütülemektir. Ancak her kumaşta bu yöntemi uygulamak doğru olmaz.

Çamur lekesi nasıl çıkar?

Çamur lekesinin çıkarılması diğer lekeleticilere göre daha kolaydır. Çamur kuruduktan sonra fırçalanmalı ve sonra nemli bezle silinmesi yeterli olacaktır.

Çimen lekesi nasıl çıkar?

Çimen lekesi önce ıslatılır ve sonra üzerine deterjan dökülerek bekletilir. Çimen lekesinin çıkarılması için farklı bir yöntemde ispirto dökülerek durulamaktır.

Çay lekesi nasıl çıkar?

Beyaz kumaş üzerine çay dökülmüşse limonlu su ile silinebilir ve sonra soğuk suyla durulama yapılır. Renkli kumaş üzerine çay dökülmüşse kurumadan yumurtanın akını suyla karıştırıp ovalama yapılabilir.

Şarap lekesi nasıl çıkar?

Çıkması Zor Olan Lekeleri Çıkarma Teknikleri
Çıkması Zor Olan Lekeleri Çıkarma Teknikleri

Şarap lekesi kolayca çıkmayan lekeler arasındadır. Kırmızı şarap lekesini çıkarırken üzerine sıcak su döküp silmeye çalışanlar vardır bu kesinlikle yapılmaması gereken bir şeydir, çünkü lekeyi dağıtırsınız. Yapmanız gereken şey lekenin üzerine tuz atarak biraz bekleyin ve sonra kuru bir bezle silin.  Beyaz kumaşın üzerine dökülen şarap lekesinde ise kumaşı kaynatılmış süte batırın ve sonra yıkayın. Şarap dökülmüş olan kumaşın üzerine tuz atıldığında % 90 oranında ilk yıkamada leke çıkacaktır.

Yağ lekesi nasıl çıkar?

Yemek yaparken üzerinize sıçrayan lekeleri çıkarabilmek için izlenecek en etkili yöntem yağ lekelerinin üzerine isporta dökmektir.

Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesini çıkarmak için yapılacak yanlış sıcak su kullanmaktır. Sıcak su lekenin daha da yayılmasına neden olur. Bunun için yapılacak olan yöntem sabunlu ılık su kullanmak olmalıdır.

Halılarınızda ve yorganlarınızda çıkaramadığınız lekeleriniz varsa bizimle iletişime geçebilir ve temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Firmamıza https://www.aktepeyikama.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara (0212) 852-5096